Dantų šepetėliai

Dantų šepetėliai

Dantų valymas svarbus žmogui kaip kasdieninė higienos priemonė, todėl šepetėlio pasirinkimui turi būti skiriamas nemenkas dėmesys.

Parduotuvėse jų asortimento įvairovė siekia dešimtį, o kartais ir daugiau alternatyvių pasirinkimų. Žmogui reikia nuspręsti, kokiais kriterijais remiantis, jis įsigys dantų šepetėlį. Neretai kriterijumi tampa kaina, tačiau verta paskaičiuoti, ar tikrai tokiu atveju bus sutaupyta ir kieno kaina? Pigūs, nekokybiški dantų šepetėliai gali tapti dantų problemų priežastimi, kadangi negerai nuvalytos apnašos ar per kieti šereliai gali gadinti tiek dantų emalį, tiek pačias dantenas. Taigi, kokie dantų šepetėliai yra geriausi?

Dantų šepetėlių kietumas. Vieni žmonės yra girdėję, jog reikia naudoti kuo minkštesnius dantų šepetėlius, kiti – kad minkšti nėra gerai. Iš tikrųjų, negalima sakyti, kad tinkamiausi naudoti yra tik kieti ar tik minkšti dantų šepetėliai, kiekvienam jie skirtis priklausomai nuo to, kokia yra dantų būklė. Labai minkštus šepetėlius tėvai dažniausiai perka savo vaikams, tačiau neretai juos naudoti tenka ir suaugusiems, kai jų emalis yra apiręs arba stipriai pažeistas. Vidutinio minkštumo dantų šepetėliai skirti kenčiantiems dėl kraujuojančių dantenų, sergantiems cukriniu debetu bei besilaukainčioms moterims. Populiariausių gretose yra vidutinio kietumo dantų šepetėliai, kurie nežaloja dantų, jeigu atliekamas taisyklingas valymas. Tuo tarpu kietus šepetėlius odontologai rekomenduoja naudoti asmenims, turintiems protezuotą vieną ar daugiau dantų.

Dantų šepetėlių galvutės dydis. Jo nustatymas yra ne toks sudėtingas. Galvutės dydis turi apimti pustrečio krūminio danties. Dėl dantų dydžio nevienodomu, prekyboje mes matome didelę variaciją šepetėlių su skirtingo dydžio galvutėmis. Jeigu jau išsirinkote tinkamo dydžio šepetėlį, kuris atrodo skirtas kaip tik Jums, nepamirškite dar vieno svarbaus dalyko: vieta jungianti šepetėlio kotelį ir galvutę turi pasižymėti geru lankstumu tam, kad valant dantis nebūtų pažeistos dantenos.

Vieno danties dantų šepetėliai. Juos dengia vienas šerelių pluoštas, kuriuo valomos dygstančių krūminių dantų vagelės ar sunkiai prieinamos vietos, taip pat jie tinka ir susigrūdusių dantų valymui.

Ultragarsiniai dantų šepetėliai. Šių šepetelių sukuriamos didelės vibracijos dėka yra veikiamos baktereijos ir nuvalomos apnašos net 3 – 4 milimetrų atstumu nuo šerelių galų. Šiais dantų šepetėliais patogu valyti sunkiai pasiekiamas dantų zonas bei nesunku pasiekti dantenų kišenėles.

Dantų šepetėlių keitimo laikas. Jų keitimas turėtų būti atliekamas maždaug kas 3 mėnesius. Tai yra rekomendacinis laikotarpis, tačiau pirmiausiai reikia kreipti dėmesį į pačią šepetėlio būklę, pavyzdžiui jo šereliai gali pradėti kristi ir išsikraipyti greičiau nei per tris mėnesius, todėl naują dantų valymo priemonę reikės įsigyti anksčiau nei praėjus trims mėnesiams.

Taip pat pasidomėkita profesionalia burnos higiena ir sužinokite jos kainą.

Draugai