Dantų pasta

Dantų pasta

Nenuostabu, kad šiais laikais išsirinkti dantų pastą yra taip pat nelengva kaip bet kurį kitą maisto ar ne maisto produktą, kai pasiūla viršija kone paklausą.

Taigi, dažniausiai prekes stengiamės rinktis atsižvelgdami į tam tikrus kriterijus: kainą, sudėtį ir panašiai. Jeigu kalbame konkrečiai apie dantų pastą, tai neretai renkamės tą, kurią atpažįstame iš reklamų, kitiems svarbu tai, kokio žadamo poveikio jie galės sulaukti. O gal rinktis tą, kuri pigiausiai kainuoja? Dantų pasta – tokia prekė, kurios rekomendacijų mes neieškome pas kitus asmenis, juk kiekvieno mūsų dantų būklė labai skiriasi ir kas tinka draugui, galbūt visai netiks Jums.

Šiais laikais telkiant didelį dėmesį į ekologiją, vis daugiau žmonių renkasi natūralų ir ekologišką produktą, todėl jiems svarbu atsižvelgti į dantų pastos sudėtį. Pirmiausiai, žinoma, ką reikėtų padaryti, tai pasikonsultuoti pas odontologą, kuris rekomenduos pastą pagal esamą dantų būklę. Pavyzdžiui jeigu dantys yra labai jautrūs ir linkę kraujuoti, tuomet reikalinga pasta, kurios sudėtyje yra gvazdikėlių, medetkų ar ramunėlių ekstraktų. Jeigu iš burnos sklinda nemalonus kvapas ir greitai kaupiasi dantų apnašos, reikalinga jūros druska, rozmarinų ar metų ekstraktais, moliu praturtinta pasta.

O ką galima pasakyti apie stipriai putojančias pastas?

Dažnai žmonės mano, kad jeigu pasta gausiai putoja, tuomet yra gera ir puikiai nuvalo ant dantų esančias apnašas, o toji, kurios putojimas silpnai jaučiamas, laikoma kaip prastai valanti ir turinti mažesnį teigiamą poveikį. Iš tikrųjų tokia nuostata yra klaidinga, kadangi putojimas yra sukeliamas cheminių medžiagų pagalba.

Dantų pasta su fluoru?

Negalima visiškai atsisakyti pastos, kurioje nėra nei kiek fluoro – dažniausiai jo nėra tose, kurios laikomos ekologiškomis. Nedidelis kiekis fluoro yra naudingas, kadangi padeda saugant dantis nuo ėduonies, stiprina juos ir panašiai. Taigi karts nuo karto tokia pasta turėtų būti naudojama kaip alternatyva ekologiškai. Žinoma, piktnaudžiauti nereikėtų, nes dėl fluoro pertekliaus galima susidurti su baltų dėmių ant dantų problema ar skydliaukės hormonų veiklos sutrikimais. Bet kokiu atveju, apie tokios pastos rekomenduojamą naudojimo dažnumą reikėtų pakalbėti su odontologu.

Ekologiškos dantų pastos – kokia nauda mums?

Pirmiausiai kaip teigiamą dalyką galima išskirti parabenų nebuvimą. Parabenai linkę kauptis organizme, kurie organizmui daro toksišką poveikį. Jų ekologiškose pastose nerasime. Apskritai, ekologiškose dantų pastose nerasime jokių kitokių sintetinių priedų, kurie turėtų neigiamų savybių. Sintetines balinamąsias medžiagas šiose pastose keičia mineralinės druskos, molis bei kreida, kurios taip pat kaip ir sintetinės pasirūpina dantų apnašų nuvalymu.

Ką reiškia dantų pastų abrazyvumas?

Į pastos abrazyvumą (žymimą RDA) atkreipti dėmesį taip pat labai svarbu, kadangi jo intensyvumas gali nulemti dantų emalio žalojimą. Kuo abrazyvesnė dantų pasta, tuo ji kenksmingesnė mūsų dantims.

Kaip nustatomas tas abrazyvumas (RDA)? Ištrauktas dantis dedamas į specialų aparatą imituojantį dantų valymą, kuriame tam tikru dažniu ir greičiu testuojamas pastos abrazyvumo lygis. Kasdieninei priežiūrai naudojama dantų pasta neturėtų viršyti 250 normos. Visiškai nepavojingos dantims ir jų emaliui tos pastos, kurių abrazyvumas nesiekia 55, tuomet 60-80 priskiriamos vidutiniam abrazyvumui, o 80-120 – dideliam. Didelio abrazyvumo pastos rekomenduojamos naudoti 1-2 kartus per savaitę, bet ne dažniau.

Taigi, renkantis pastą, kaip matome, galime atsižvelgti į daug skirtingų faktorių, kurie nulems, mūsų pasirinkimą.

Daugiau šioje kategorijoje: « Dantų šepetėliai

Draugai